Page name

 Güncel Haberler

Güncel Haberler

7. Geleneksel Sivas Günleri Başladı

7. Geleneksel Sivas Günleri Başladı

Başkanımız İsmail Erdem’in yaptığı Sivas Platformu ve İstanbul Sivaslılar Konfederasyonu tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Sivas Günleri Yenikapı etkinlik alanında başladı.16 Ekim Pazar gününe kadar sürecek Sivas günlerinin açılışına Başkanımız İsmail Erdem’in yanısıra AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ekrem Erdem, Osman Boyraz, Sivas Valisi Davut Gül,  Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü profesör doktor Alim Yıldız, Ak parti sivas il başkanı Ziya Şahin ve çok sayıda davetli  katıldı.

Başkanımız İsmail Erdem, beraberindekiler ile birlikte stantları tek tek gezerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Sivas’a ait yöresel kültürlerin, yiyeceklerin ve folklor malzemelerinin bulunduğu fuar renkli görüntülere sahne oldu. İstanbul’da yaşayan Sivaslıların hasret gidereceği etkinlik, 3 gün boyunca kapılarını misafirlerine açacak.

15 Temmuz unutulmadıFuarda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların anısına bir de stant kuruldu. 15 Temmuz’a ait fotoğrafların sergilendiği stant’a vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterdi.

15 Temmuz standını gezdikten sonra açıklamada bulunan Başkanımız Erdem 15 Temmuz Darbe Girişimi karşı milleti iradesine atıfta bulunarak, “Darbecilere, darbe yapıldı. 15 Temmuz’da 200’den fazla şehit verdik. Cenab-ı Hak mekanlarını cennet eylesin. 15 Temmuz’da hem Sivas’ta hem de Anadolu’nun diğer yerlerinde İstanbul’da da var olan Sivaslılar olarak, darbeye karşı ayakta kaldık. 15 Temmuz’dan sonraki Cumartesi akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde tüm STK’larımızın katılımı ile beraber darbeye karşı birlik ve beraberlik içerisinde devletimize sahip çıkmamız gerektiğini orada da yüksek sesle ifade ettik. Biz devletimize vatanımıza ay yıldızlı bayrağımıza, Cumhuriyetimi’ze sahip bir ilin çocukları olarak. ‘Cumhuriyetin temelleri Sivas’ta atılmıştır’ ilkesini, Mustafa Kemal Atatatürk’ün sözünü de unutmuyoruz. Selçukluya başkentlik yapan Sivas ilinin çocukları olarak da kıyamete kadar ay yıldızlı bayrağımıza, özgürlüğümüze, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkacağız” dedi.

3 gün boyunca fuarın açık olacağını ifade eden Erdem, “100 binlerce İstanbullu ve Sivaslı hemşehrilerimiz burada 15 Temmuz standını da ziyaret edecek. Çünkü 15 Temmuz’u da unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz ülkemizi parçalamaya yönelik büyük bir işgal girişimiydi” diye konuştu.