Page name

 Güncel Haberler

Güncel Haberler

Sivas Platformu 5.Olağan Genel Kurulu yapıldı

Başkanlığını İsmail Erdem’in yürüttüğü Sivas Platformu, 5. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi.


İstanbul'da yaşayan Sivaslıların dayanışma ve yardımlaşma başta olmak üzere, birçok alanda birlik ve beraberliklerine öncülük eden Sivas Platformu, 5. Olağan Genel Kurulu’nu Sancaktepe Ortadağ Sosyal tesisleri’nde yaptı. Genel Kurul, 16 Nisan Cumartesi  günü sabah saat 10:00’da kahvaltı ile başladı.
Başkanlığını İsmail Erdem'in yaptığı Sivas Platformu 5.olağan kurulu Ortadağ Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Kurula Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, 24'üncü Dönem Sivas Milletvekili Ali Turan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'in yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.
Kurulda konuşma yapan Başkanımız  İsmail Erdem, "Biz Sivaslılar olarak farklılığımız her alanda her ortamda sağlamak ve göstermek zorundayız. İstanbul'da bir milyona aşkın hemşehrilimiz yaşıyor. İstanbul'un geleceği de geçmişi olduğu gibi Sivaslılar var. Bir milyon insan yaşıyorsa sorumluluk almak zorundasınız. Her alanda gözükmez zorundasınız. Özgüveninizi yakalayıp toplum içerisinde önde yürümek durumundayız. Toplum içerisinde sıkıntıların giderilmesinde sosyal barışın sağlanması ve muhafazasında yine Sivaslılar olarak her zaman en önde olmak durumundayız. Her apartmanda bir Sivaslı varsa, her sokakta 3 -5 aile Sivaslı'ysa o sokakta bir huzursuzluk bir sıkıntı varsa orada hakemlik rolü Sivaslılara düşer" dedi.

"SÖZÜMÜZDE, ÖZÜMÜZDE SAĞLAM OLMAMIZ LAZIM"

Farklığımızı yine tarihten almış olduğumuz misyonla sürdürmek zorunda olduklarını vurgulayan Başkan İsmail Erdem, "Her türlü hareketimizde kendimizi kontrol edip ecdadımıza layık insanlar olmamız lazım. Sözümüzde, özümüzde sağlam olmamız lazım. Vatan sevgisi, bayrak sevgisinde sağlam olmamız lazım" şeklinde konuştu.

"DAHA BÜYÜK ALT YAPILARA SİVAS'IN İHTİYACI VAR"

Başkanımız Erdem sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Sivasımıza daha büyük eserler Sivas turizmine katkı sağlayacak daha büyük alt yapılara Sivas'ın ihtiyacı var. Ama tarihten gelen kültürel mirasımız orada bizler her zaman bekliyor. Sivas tanıtım günleriyle İstanbul'daki komşularımızı yaz tatilinde hep Sivas'a yönlendirmeye hep gayret ediyoruz. ve diyoruz ki bir Sivaslı Akdeniz'e Ege'ye tatile gitmesin. Eğer imkanı var 3- 5 gün tatil yapacaksa gitsin memleketine Sivas'a gitsin, ilçelerine gitsin"şeklinde sözlerini tamamladı.

Genel kurulda konuşma yapan, milletvekilleri ve bürokratlar, Sivaslıların birliğinin önemine dikkat çekerek İstanbul’un Sivaslıların yaşadığı en önemli merkez olduğunu,  Sivaslıların birliğinin tüm Türkiye'ye model oluşturacağını söyleyerek, Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem'e ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Divan kurulunun yaptığı çalışmayla, yeni yönetim listesi ve Platform Başkanlığına İsmail Erdem, katılımcıların tamamının oyları ile tekrar seçildi.