Page name

 Güncel Haberler

Güncel Haberler

Sivas Platformu Danışma ve Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sivas Platformu Danışma ve Yönetim Kurulu Toplantısı,20 Aralık Cumartesi Günü Eyüp Haliç Restaurant’da gerçekleştirilen kahvaltılı program ile yapıldı.


Programa Sancaktepe Belediye Başkanı ve Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem,yönetim kurulu,danışma kurulu,icra kurulu üyeleri, İstanbul 1.bölge Ak Parti Millevekili Osman Boyraz, İBB Genel Sekreter Yard. Nihat Macit, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Çelik,Ak Parti Kağıthane İlçe başkanı Faruk Gökkuş katıldı. 

Başkan İsmail Erdem, açılış konuşmasında platform faaliyetlerin değinerek, geçmişten günümüze Sivas’ın sosyal ve kültürel açıdan tarihçesine vurgu yaparak bu günkü konumu ve yapması gerekenleri anlattı. 

Başkan Erdem sözlerin şöyle devam etti;”Anadolu Selçuklu Devleti’ne ve Cumhuriyete başkentlik yapmış bir il olarak Sivas insanı karakter olarak vatan ve milletine son derce bağlı fedakar ve vefalı insanlarız ne var ki günümüzde gerektiği kadar ne kendimizi ne de ilimizi pazarlayamadık. Tarihi ve kültürel zenginliklerimizle ülke ve millet sevdamızla Türkiye’nin vazgeçilmezi olmamıza rağmen gereken ilgi ve alaka gösterilmeyen ilimiz şu an olması gereken yerde değil. Bizler günün şartlarına göre yapılanarak Sivas için el birliği ile görmek istediğimiz yere taşımak zorundayız onun içindir ki siyasette de Sivas için güç birliği yaparak Sivas’ı daha güzel ekonomik  yaşam  alanı haline getirerek göç veren il olmaktan çıkarmalıyız’dedi.