Page name

 Başkan'dan

Başkan'dan

Başkan'danİsmail ERDEM
Sivas Platformu Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı

“Değerli Sivas dostları,
Anadolu’nun zengin bir kültür hazinesi olan fedakâr Sivas’ın gözlerden ve gönüllerden daha fazla uzak kalmasına razı olamazdık.

“Sultan Şehir Sivas” ve Sivaslı fark edilsin diye sevgi ile yola çıktık...
Tarihe olan borcunu bin türlü kahramanlıkla ödeyen Sivas’ın ve Sivaslının bugün ki zamanda alacağı rol daha önemli olmalıydı.

Anadolu’nun bu sevda coğrafyası fakir ve öksüz kalmamalıydı….Yaşanan beyin ve sermaye göçü durmalı ve mutlaka tersine çevrilmeliydi.

Zengin yer altı ve yerüstü kaynaklarımız bölge insanı için zenginlik ve mutluluğa dönüştürülmeliydi.

Her şeyi devletten bekleyen anlayış yerine Sivil Toplum kuruluşlarının hazırladığı projeleri Hükümetle ve Dünya ile paylaştığı evrensel ve yerelin dayanışmasıyla bölge halkı için zenginlik ve refahın üretildiği yeni bir döneme geçilmeliydi..
Her türlü farkın ve farklılığın vazgeçilmez bir zenginlik ve dayanışma sebebi haline geldiği bir dönemi özleyip durduk…

Tam bu noktada ortaya çıkarak hep birlikte neler yapabileceğimizi konuşmaya, araştırmaya ve istişare etmeye başladık. Beyin fırtınalarında, fikir tartışmalarında, tüm sorunlara analitik yaklaşımlarla çözüm arıyoruz.. Sorunları yerinde bir daha yeniden değerlendirmek, bölgemizin dertlerini ve sevinçlerini imkânlar ölçüsünde paylaşmak, çağın getirdiği sorunlarla baş etmek üzere imkân ve fırsatları yeniden yorumlamak üzere yola çıktık.

Amacımız Sivas’ı imar, Sivaslıyı ihya edecek çözümlere kafa yormak, sorunlara ve çözümlerine fikir ortağı olmak ve destek vermektir.

Platform zemininde her türlü çözümü projelendirmeyi ve çözüm için işin gerçek sahiplerini buluşturmayı, yapılanları takip ederek koordinasyonlar yapmayı görev edindik…

Kardeşliğimiz ve her türlü zenginliğimiz daim olsun…
Bir sivil toplum örgütü olarak yaptıklarımızın, yapmayı düşündüğümüz icraata referans kabul edilmesini diliyoruz. Önümüzde daha yapılacak çok işimiz var.

Sivas Platformu’nun her tür faaliyetlerine bizzat katılan ve desteğini veren Sivas Milletvekili Merhum Muhsin Yazıcıoğlu,’nu da rahmet ve minnetle anıyoruz.

Sivas Milletvekilleri Mustafa Açıkalın, Selami Uzun, Hamza Yerlikaya, Osman Kılıç ve Malik Ejder Özdemir’e, İstanbul Milletvekilleri Ekrem Erdem, Prof. Dr. Edibe Sözen, İlhan Kesici, Nursuna Memecan, Ufuk Uras, Necla Arat, Ankara Milletvekili Mücahit Pehlivan’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sivas’ın önceki Valisi Veysel Dalmaz’a, yeni Valisi Ali Kolat’a Sivas Belediyesi Başkanı Doğan Ürgüp’e, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş’a, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyelerine, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım’a, bütün Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanlarına, İlçe Kaymakamlarına, İlçe ve Belde Belediye Başkanlarına, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

SİVAS PLATFORMU’nun faaliyet kitabı “Kuruluşundan Günümüze Fotoğraflarla SİVAS PLATFORMU”nu hazırlayan Ahmet Özdemir, Yrd. Doç.Dr. İbrahim Subaşı, Salih Güzel, Ahmet Arslantürk, İbrahim Aksoy ve Mehmet Genç ile fotoğrafları çeken Mustafa Akgün, Salih Güzel, Hilmi Kılıç, Öğr. Gör. Mehmet Yalçın Yılmaz, Mehmet Genç, Besim Cebecioğlu, Hasan Sarıkaya, Yaşar Aslan ve Hamit Hasbay’a çok teşekkür ediyorum. Sizleri icraatımızın ayrıntıları ile baş başa bırakırken, bu kitabın oluşmasında emeği geçen Yönetim Kurulu, Danışma Kurulu ve diğer kişilere teşekkür ediyorum.